Rate this post

تاریخچه :

شرکت اسپشیالایز در سال1974 توسط مایک سینارد تاسیس شد.مارک سینارد یک فرد بسیار علاقمند به دوچرخه سواری بود.او ماشین خود را برای راه اندازی یک توره دوچرخه سواری فروخت.مایک با استفاده از نفوذی که در ایالات متحده داشت اقدام به واردات قطعات دوچرخه از ایتالیا کرد.

در سال 1981 شرکت اسپشیالایز 2 دوچرخه خود با نام های Sequoia و Allez  که دوچرخه های سبک جاده ای بودند به بازار عرضه کرد.این شرکت در سال 1981 اولین دوچرخه سبک کوهستان  در دنیا را با نام Stumpjumper به بازار عرضه کرد.3 دوچرخه یاد شده توسط تام ریچی به صورت اولیه طراحی شده و توسط تیم Neenan اجرایی شدند.

درسال 1989 شرکت دوچرخه سازی اسپشیالایز دومین دوچرخه کوهستان و اولین دوچرخه فیبر کربن خود را ارائه کرد.در سال بعد این شرکت خط تولید Globe را راه اندازی کرد.خط تولید Globe به منظور ساخت دوچرخه های شهری این شرکت احداث شد.

در سال 1995 خط تولید Full Force را راه اندازی کرد.دوچرخه های Specialized  که با این نام وارد بازار می شدند،دوچرخه های کوهستانی با سطح بسیار پایین بودند.این شکرت دوچرخه سازی با این اقدام بخش عمده ای از فروش خود را در ایالا متحده آمریکا را از دست داد.

امروز شرکت اسپشیالایز در کنار برند های TREK و Giant یکی از پرفروش ترین برند های دوچرخه در دنیاست.این شرکت در سال 2012 با فروش 12000 دستگاه دوچرخه یک رکورد تاریخی را به ثبت رساند اما اکنون این رکورد در دست شرکت بزرگ جاینت  است.

دوچرخه سواران حرفه ای اسپشیالایز :

برخی از دوچرخه سواران حرفه ای دنیا به هنگام شرکت در مسابقات از دوچرخه های اسپشیالایز استفاده می کنند.در سال 2019 اسپشیالایز از تیم های Deceuninck-Quik-Step ، Bora-Hansghore ، Axeon-Hahnes Berman  و Boels-Dolmans حمایت مالی می کرد.

توضیحات :

شرکت Specialized یکی از برترین برند های دوچرخه سازی در دنیا است.در سال های گذشته این شرکت برخی از تولیدات فریم های خود را به شرکت جاینت واگذار کرده بود.به علت وجود تحریم ها ،این برند وارد ایران نمی شوند.دوچرخه های این شرکت از کیفیت بسیار بالایی برخوردار اند اما به علت قیمت گذاری نامتعادل بازار رقابت را به شرکت هایی مثل Giant  و Trek  واگذار کرده است.