Rate this post

کمپانی بزرگ جاینت،برترین برند دنیا :

تاریخچه شرکت بزرگ جاینت :

شرکت جاینت در سال 1972 در داجیا ، شهرستان تائیچونگ در کشور تایوان شروع به کار کرد.جاینت با همکاری شرکت Schwinn اقدام به تاسیس یک کارخانه کردند،تا دوچرخه های خود را با نام اختصاصی OEM به بازار عرضه کنند. با افزایش فرهنگ دوچرخه سواری و افزایش تعداد دوچرخه سواران در آمریکا ، و پس از اعتصاب کارگران کارخانه Schwinn در شیکاگو در سال 1980 جاینت یک تامین کننده اساسی در ایالالت متحده امریکا شد . تا اواسط دهه 1980 بیش از دو سوم دوچرخه های Schwinn توسط جاینت تولید شد ، که 75٪ از فروش جاینت را تشکیل می داد. در سال 1984 ، جاینت نیز با آندری گاسترا از تولید کنندگان دوچرخه در هلند، کوگا میاتا ، سرمایه گذاری مشترکی با عنوان “جاینت اروپا” را آغاز کردند.در سال 1992 ، گاسترا سهام خود را به جاینت فروخت و جاینت سهامدار کامل جاینت اروپا شد.تا سال  2018 شرکت بزرگ جاینت 12000 فروشگاه خرده فروشی در سراسر تاسیس کرد.این برند محصولات خود را به تمامی کشور های جهان ارسال می کند.نکته اساسی در دوچرخه های جاینت این است که کیفیت دوچرخه های جاینت و گارانتی این شرکت در سراسر دنیا یکسان است.

ارتباط کرونا و جاینت :

به علت همه گیر شدن ویروس کرونا و استفاده کمتر مردم جهان از وسایل نقلیه عمومی ،توجه مردم بیشتر به دوچرخه , دوچرخه سواری جلب شده است از این رو  تولید دوچرخه در تایوان افزایش یافته و  با این افزایش تقاضا ، جاینت در حال برنامه ریزی برای ساخت کارخانه بزرگ جدید در اتحادیه اروپا است.علت جلب توجه دوچرخه های جاینت کیفیت بسیار بالا و در عوض قیمت بسیار معقول است.

زیر برند های جاینت :

کمپانی جاینت سالانه اقدام به تولید دوچرخه های متنوع برای هر نوع استفاده و هر نوع سلیقه ای می کند.به گزارش منابع مختلف دنیا این برند چندین سال است که برند اول دنیا را به خود اختصاص داده است علت این امر گذراندن استاندارد های کیفی و مهندسی با بالاترین نمره است.   جاینت دارای دو  زیر مجموعه است که هر کدام استفاده منحصر به فرد خود را دارد:

1-liv :این سبک دوچرخه که به دوچرخه بانوان معروف است  علت تفاوت در آناتومی بدن مرد و زن طراحی شده است.این زیر مجموعه از دوچرخه های جاینت دارای طراحی تنه مناسب بانوان است تا در هنگام دوچرخه سواری به راحتی از دوچرخه استفاده کرد.ساب برند liv فقط به طراحی فریم محدود نمی شود بلکه اقدام به تولید لوازم جانبی از جمله زین مخصوص ،کلاه ،دستکش و …. کرده است.

2-Momentum :ساب برند Momentum ،ساب برندی است که از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است،این سبک دوچرخه با تغییراتی از جمله تغییر شکل تایر و طراحی تنه این سبک دوچرخه را بسیار زیبا و جذاب کرده است.

تکنولوژی های جاینت :

شرکت بزرگ جاینت از لحاظ ارائه تکنولوژی همیشه پیشگام بوده است .از مهم ترین تکنولوژی های جاینت ارائه آلومینیوم در 3 رده aluxx،aluxx SL،aluxx SLR است.هرکدام از فریم های تولید شده توسط جاینت با یک آلومینیوم خاص تولید می شوند ، علت این امر این است که هر کدام از دوچرخه های جاینت برای یک استفاده خاص تولید و عرضه می شوند.از دیگر تکنولوژی های جاینت :کامپوزیت کربن،لوله زین دی فیوز،E-bike و …. می توان نام برد.

طراحی دوچرخه برای مسیر های مختلف :

برند جاینت مانند دیگر برند های مطرح دنیا،دوچرخه های خود را برای استفاده های مختلف تولید می کند.از جمله طراحی های مختلف جاینت می توان on_road ،off_road،x_road،E_bike،Youth را نام برد.

on_road : این دوچرخه مخصوص مسیر های هموار است.استفاده از زاویه بندی خاص ، ترمز های vibrake و تایر های سایز 28 (flat patern ) این دوچرخه را مناسب برای مسیر های هموار کرده است.

off_road :سری دوچرخه های off_road به علت فریم کشیده ،دوشاخ با قابلیت بازی بالا و تایر های پهن سایز 27.5 و 29 این دوچرخه را مناسب مسیر های کوهستانی شدید کرده است.

x_road :دوچرخه های x_road برای مسیر های هموار و خاکی نرم طراحی و تولید شده اند.

E_bike : پس از تولید دوچرخه های برقی جاینت تحول عظیمی در صنعت دوچرخه سازی ایجاد شد.طراحی دقیق ،ساخت باطری هایی با قابلیت شارژ سریع و دوام بالا از ویژگی های دوچرخه های برقی جاینت است.

Youth : این طراحی شرکت جاینت مخصوص کودکان و سبک BMX است.شرکت جاینت تمام تلاش خود را برای ارائه بالا ترین کیفیت در دوچرخه های بچه گانه خود کرده است ،تا کودکان از دوچرخه سواری لذت ببرند و در آینده دوچرخه سوار شوند.