Rate this post

شرکت دوچرخه سازی ترک(Trek):

شرکت ترک یکی از برند های تولید دوچرخه ،تولید قطعات دوچرخه و لوازم دوچرخه سواری است.این برند محصولات خود را با نام های تجاری  Trek ، Electra Bicycle Company ، Bontrager و Diamant Bikes هر ساله به بازار عرضه می کند. این شرکت بزرگ پیش از این محصولات خود را با نام های  Gary Fisher ، LeMond Racing Cycles ، Klein و Villiger Bikes به بازار عرضه می کرد.شرکت تریک دارای 1700 فروشگاه مستقل در سراسر دنیا است.این شرکت در 90 کشور دنیا محصولات خود را به مشتریان خود ارائه می دهد.دوچرخه های ترک(Trek) در ایالات متحده آمریکا، هلند ، آلمان ، تایوان و چین تولید و عرضه می شوند.

تاریخچه شرکت ترک(Trek):

در دسامبر سال 1975 ، ریچارد (دیک) بورک و بویل هوگ تری تولید دوچرخه های خود را به صورت کاملا وابسته به یک شرکت تولید لوازم خانگی  در میلواکی  اغاز کردند. در سال 1976شرکت ترک طرح فریم های خود را از دوچرخه های ایتالیایی و چینی الگو گرفت. Trek در سال اول نزدیک به 900 فریم سفارشی ساخت که هر کدام را با قیمت زیر 200 دلار فروخت.در طول سه سال این شرکت فروش خود را به 2،000،000 رساند.،

از سال 1980 این شرکت به این فکر افتاد که یک کارخانه اختصاصی بسازد.از اوایل سال 1980 این شرکت کارخانه خود را تاسیس کرد و رسما به یک کمپانی تبدیل شد،پس از آن شرکت ترک آغاز به تولید فریم های اختصاصی و لوازم و قطعات مورد نیاز خود کرد.این شرکت اولین دوچرخه های خود را با نام های  750 و 950به بازار عرضه کرد و سرانجام این شرکت در سال 1983 اولین دوچرخه کوهستان خود را با نام 850 ارائه کرد.موسسان این شرکت تنها به ساخت دوچرخه اکتفا نکردند و وارد تجارت لوازم جانبی دوچرخه شدند.

این کمپانی در سال 1985 با توجه به پیشرفت های صنایع دیگر از جمله صنایع آلومینیوم سازی و هوا فضا به این فکر افتاد که فریم دوچرخه های خود را از جنس آلومینیوم تولید کند،سرانجام پس از تلاش های بسیار این شرکت موفق به تولید اولین دوچرخه فریم آلومینیوم خود شد و این دوچرخه را با نام 2000 تجاری سازی کرد.

پس از موفقیت ترک در تولید فریم آلومینیوم این شرکت برای رقابت با دیگر شرکت های دوچرخه سازی ،تلاش خود را برای تولید فریم های کامپوزیت کربن آغاز کرد و سرانجام به این مهم دست یافت(Trek 2500) اما تولید این سری از دوچرخه های ترک به علت مناسب نبودن مواد اولیه و هزینه زیاد متوقف شد.

در سال 1990ترک یک مدل جدید به نام Trek 7200 که یک دوچرخه ترکیبی محسوب می شد ارائه کرد.این دوچرخه ها را که امروز با نام دوچرخه های دومنظوره می شناسیم که در عصر خود یک پیشرفت خارق العاده در این صنعت محسوب می شد.

در اوایل سال 1990 مدیر این شرکت با حضور در یک نمایشگاه هوا فضا و ملاقات با مدیران این صنعت علم ساخت فریم های کربن را به دست آورد.سرانجام این شرکت در سال 1992 موفق به تولید اولین فریم کامپوزیت کربن خود شد.اولین فریم تولید شده توسط ترک در حدود 1.11kg وزن داشت.یکی دیگر از موفقیت های ترک تولید سبک ترین فریم کوهستان در سال 1993 بود،این فریم حدود 1.3kg  ,وزن داشت.

موفقیت های این شرکت در مسابقات تور فرانسه :

شرکت ترک با استفاده از دوچرخه سواران با سابقه و بهره مندی از طراحی فریم هایی با استقامت بالا و وزن بسیار کم موفق به کسب 3 عنوان قهرمانی در مسابقات توردو فرانس شد.

در سال 2014 Grenchen سوئیسی با استفاده از دوچرخه ترک موفق به ثبت رکورد 51.1 کیلومتر بر ساعت شد ، این رکورد به علت تلاش هر روز شرکت ترک در ساخت دوچرخه هایی با سرعت بالا بود.

کمپانی ترک امروز دوچرخه های خود را در سبک های ؛کوهستان،جاده،دومنظوره و الکتریکی تولید می کند.این کمپانی شهرت خود را به دلیل ساخت فریم های بسیار سبک خود بدست آورد.در سال 2019 دوچرخه های سبک کوهستان ترک یکی از پرفروش ترین دوچرخه های دنیا بودند.این برند تمام تلاش خود را برای ارائه ظریف ترین  و زیبا ترین فریم ها در دنیا می کند.