Rate this post

جاینت و تولید آلومینیوم اختصاصی :

جاینت به  عنوان یکی از بزررگترین تولید کنندگان دوچرخه در دنیا،آلومینیوم مورد نیاز در صنایع خود را ،خود تولید می کند.این شرکت دوچرخه سازی آلومینیوم های خود را در سه رده aluxx ، aluxx SL ، aluxx SLR  تولید می کند.هر یک از آلومینیوم های ذکر شده دارای ویژگی های خواص از جمله نسبت استحکام به وزن متفاوتی هستند که فریم های آلومینیوم جاینت را از هم متمایز می سازد.هر دوچرخه سوار با توجه به نیاز خود ومسیری که روی آن دوچرخه سواری می کند می تواند یکی از این مدل فریم های جاینت را انتخاب کند.

 1-الومینیوم الوکس (Aluxx):

این مدل از فریم های جاینت از آلومینیوم اختصاصی 6061 ساخته شده اند که نسبت به دیگر آلومینیوم های استفاده شده در دوچرخه های دیگر  دارای استحکام بیشتری است.

2-الومینیوم الوکس  اس ال  (Aluxx SL):

این سطح آلومینیوم با کارایی بالا و با کیفیت بالا ، عمدتا از آلیاژ 6011 ساخته می شود و نسبت مقاومت به وزن را با بهترین کیفیت در این کلاس ارائه می دهد. این فریم ها همچنین از تکنولوژی جوشکاری بی نظیری برای کیفیت سواری با کارایی بالا برخوردار هستند.

3-الومینیوم الوکس اس ال ار(Aluxx SLR):

این ماده آلومینیومی سطح فوق العاده Pro به طور عمده از آلیاژ 6011 ساخته شده و بالاترین نسبت قدرت به وزن هر فریم آلومینیومی giant را ارائه می دهد. دستکاری پیشرفته دانه های میکروسکوپی و قلاب زدن پیشرفته ، امکان ایجاد 20 درصد شکل لوله  های باریک تر و سبک تر از فریم های ALUXX SL را فراهم می کند.این فن آوری فریم آلومینیومی حرفه ای با پیشرفته ترین مواد ساخته شده است و روش های جوشکاری منحصر به فردی دارد. ALUXX SLR که برای تولید فریم های فوق العاده و با کارایی بالا استفاده می شود ، بهترین نسبت مقاومت به وزن را در دوچرخه های آلومینیومی Giant ارائه می دهد.

نکاتی تکمیلی درباره آلومینیوم های جاینت و روش های جوشکاری :

1-آلیاژ عیار بالا :

از آلیاژ درجه 6011 حرفه ای برای تولید فریم های آلومینیومی فوق العاده با بالاترین نسبت قدرت به وزن ما استفاده می شود.

2-جوشکاری سه گانه :

ساخت لوله های تنه به نحوی که در انتهای لوله ضخیم تر و در میانه لوله نازک تر باشد این امکان را می دهد تا در نقاط پر استرس فشار کمتری وارد شود.این نوع جوشکاری باعـث زیبایی در دوچرخه و افزایش استحکام تنه در برابر فشار وارد شده می شود.

3-مایع فرم دهنده :

مایع با فشار بالا به لوله های آلومینیومی تزریق می شود تا اشکال پیچیده قاب از جمله اتصالات و نواحی اطراف سرپیچ ، براکت پایین و صندلی را بر طرف کند .پس از طزریق این مایع ،آن را در دمای مناسب قرار می دهند تا تنه خشک  و بی عیب نقص شود.

4-فرم دهی فشاری :

این تکنولوژی که یکی از تکنولوژی های پیشرفته در صنایع دوچرخه سازی محسوب می شود ،این امکان را به مهندسان و طراحان جاینت میدهد تا قاب فریم را بی نقص  ،با استحکام بالا و زیبایی تمام تولید کنند.

5-جوشکاری مسطح :

این روش جوشکاری ظرافت و زیبایی را به دوچرخه های جاینت می بخشد.پس از جوشکاری ،مرحله پولش کاری روی دوچرخه های جاینت انجام می شود تا جوشکاری کمترین وزن و بالاترین استحکام را داشته باشد تا دوچرخه سواران در هنگام دوچرخه سواری با اطمینان خاطر و راحتی تمام دوچرخه سواری کنند.

6-جوش استحکامی :

طراحان و مهندسان شرکت بزرگ جاینت قبل از جوشکاری محل اتصالات را مشخص می کنند تا زمانی که جوشکاری انجام می شود استحکام در فریم ها بسیار بالا باشد .انتخاب این محل جوش ها نه تنها باعث استحام بخشیدن به فریم دوچرخه های جاینت می شود بلکه جایگاه هر قطعه در دوچرخه های جاینت را به خوبی مشخص می کند تا بالاترین راندمان را به دوچرخه سواران بدهد.