3 (60%) 1 vote

بسیاری از ما تفاوت بین دوچرخه های شهری و سایر دوچرخه ها را نمی دانیم. اگر به دوچرخه سوار های داخل شهر دقت کنید متوجه میشوید اکثر آنها از دوچرخه های مناسب برای جاده و داخل شهر استفاده نمی کنند. با ادامه این مقاله از فروشگاه دوچرخه آریا چرخ قم همراه ما باشید.

دوچرخه های شهری

همانطور که مشخص است این دوچرخه ها برای داخل شهر و جاده های صاف ساخته شده اند.روی بدنه این نوع دوچرخه ها فضاهایی برای نصب لوازم جانبی مانند :سبد ،ترک ،گلگیر و… تعبیه شده است.شکل ظاهری دوچرخه های شهری بر اساس کارخانه و مردانه و زنانه بودنشان متفاوت است.اما شکل و بدنه اصلی این نوع دوچرخه ها با دوچرخه های دیگر تفاوت های بسیاری دارد.یکی از این تفاوت ها که کاملا مشهود می باشد تایرهای باریک آن می باشد.دوچرخه های شهری دارای زین نسبتا پهن و دارای فنر است.فرمان این نوع دوچرخه ها با کرپی قابل تنظیم است که دوچرخه سوار به صورت عمودی بر روی دوچرخه قرار بگیرد.

دوچرخه سایکل توریست چیست و تفاوت آن با دوچرخه شهری

دوچرخه های  سایکل توریست نوع دیگری از دوچرخه های شهری می باشد که برای مسافت های بین شهری استفاده می شود.تفاوت این دوچرخه ها با دوچرخه شهر در ترکبندی می باشد که در پشت یا جلوی این دوچرخه نصب می شود.که می توان بر روی آن خورجینی انداخته و برای مسافت های بین شهری از آن استفاده کرد.فاصله بین دو فرمان این دوچرخه ها بیشتر از 60 سانت نمی باشد به دلیل اینکه دوچرخه سوار به راحتی بتواند از بین ماشین ها تردد کند.

دوچرخه کوهستان و تفاوت آن با دوچرخه شهری

دوچرخه های کوهستان بر خلاف دوچرخه های شهری برای کوهستان و مسیرهای سخت ساخته شده است اما به دلیل استحکام و راحتی این دوچرخه محبوبیت زیادی در بین مردم دارد و از آن برای دوچرخه سواری در بین شهر هم استفاده می شود.این دوچرخه ها دارای تایر های پهن تری نسبت به دوچرخه شهری می باشد.زین دوچرخه های کوهستان بدون فنر می باشد به دلیل اینکه در دوچرخه سواری در کوهستان و مسیرهای ناهموار باعث می شود دوچرخه سوار به سمت جلو پرت شود.و دارای زین باریکی برای رکاب زدن راحت تر می باشد.فاصله بین فرمان های دوچرخه کوهستان زیاد می باشد زیرا کنترل دوچرخه راحت تر می باشد.پدال های دوچرخه های کوهستان از پدال های دوچرخه های شهری باید پهن تر باشد.