Rate this post

در این مطالب می خواهیم نکاتی را به شما آموزش دهیم که در مسافرت با دوچرخه  می تواند به راحت تر بودن  شما برای سفر کمک کند.در اولین گام شما باید با انواع دوچرخه ها و مناسب ترین آن برای سفر آشنا شوید.و در گام های بعدی شما را با وسایل و تجهیزات مورد نیاز سفر با دوچرخه آشنا می کنیم.

جذابیت های سفر با دوچرخه

سفر کردن با دوچرخه به ما اجازه میدهد که ما دنیا را از بعد زیباتری ببینیم بهترین فرصت برای گردش و دیدن فرهنگ و آداب و رسوم کشور و شهر های مختلف .می توانیم برای مدتی از جبر جغرافیایی این جهان لذت ببریم.می توانیم به صورتی لباس بپوشیم که هیچ وقت تجربه اش نکرده بودیم و از غذاهایی بچشیم که تا کنون مزه آن را هم نچشیده بودیم.در جشن های مختلف شرکت کنیم که در مرز و بومی که خودمان زندگی می کنیم برگزار نمی شده است.

سفر با دوچرخه

انواع دوچرخه و کدام برای مسافرت مناسب تر است؟

در قدم اول شما باید بهترین دوچرخه را برای مسافرت خود انتخاب کنید.دوچرخه ها از نظر بدنه، شکل و عملکرد متفاوت می باشند.در مطالب زیر شما را با انواع دوچرخه و مناسب ترین آن برای مسافرت آشنا می کنیم.

مطالب بیشتر:

دوچرخه های جاده ای

این نوع دوچرخه ها برای جاده های ساف با سرعت بالا تعبیه شده اند. دوچرخه های جاده ای اسکلت ظریف، فرمان صاف و خموده و تایر های باریک باریکی دارند.این دوچرخه ها به علت وزن سبک مناسب برای سرعت بالا می باشد.

دوچرخه های کوهستانی

این دوچرخه ها مناسب برای محیط های ناهموار تر مانند کوه ها و صخره ها می باشد. دوچرخه های کوهستان دارای تایر های عریض تری نسب به دوچرخه های  جاده ای می باشد. وبه دلیل داشتن زین های راحت در بین مردم محبوبیت خاصی دارند و برای طی کردم مسافت هایی که از دشت و کوه ها می گذرد از دوچرخه های کوهستان استفاده می کنند.این دوچرخه ها گزینه مناسبی برای سفر هستند اما ظرفیت کمی برای بار دارند.

دوچرخه های توریستی

دوچرخه های توریستی مناسب مسافت های طولانی می باشد و برای حمل وسایل شما مناسب می باشد. این دوچرخه ها از استحکام خوبی برخوردار هستند.پس در نظر داشته باشین که دوچرخه های توریستی گزینه مناسبی برای مسافرت با دوچرخه می باشد.

دوچرخه های توریستی خودشان دارای چند نوع می باشند.

 1. دوچرخه های توریستی جاده ای
 2. دوچرخه های توریستی ورزشی
 3. دوچرخه های توریستی اکتشافی
 4. دوچرخه های توریستی ترکیبی
 5. دوچرخه های توریستی خوابیده
 6. دوچرخه های توریستی خوابیده
 7. دوچرخه های توریستی دونفره

که هر کدام از این نوع دوچرخه ها کارایی های متفاوتی دارند.

تجهیزاتی که برای مسافرت با دوچرخه لازم می باشد

 1. زین مناسب و راحت مناسب با اندام شما
 2. قفسه بطری آب
 3. قفسه حمل بار برای جلو و عقیب دوچرخه
 4. آینه بغل برای دید بهتر در جاده
 5. کیف ،سبد و خورجین
 6. تایر یدک
 7. قفل و زنجیر چرخ
 8. چراغ های پرنور و باطری اضافه برای چراغ ها
 9. گلگیر

جعبه ابزار دوچرخه

 • کیت پنچرگیری
 • اهرم تایر دوچرخه
 • آچار دوچرخه
 • روان ساز برای جلو گیری از یخ زدگی
 • مجموعه ابزار چند کاره دوچرخه

داشتن لباس مناسب و راحت برای گرما و سرما یکی از گزینه های مهم می باشد و داشتن کلاه های آفتاب گیر . در هنگام مسافرت با دوچرخه از غذا های کنسرو شده استفاده کنید.